Jak długo trwa przeciętna gra w hokeja?

Możemy pobierać część sprzedaży lub innego wynagrodzenia z linków na tej stronie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile naprawdę trwa przeciętna gra w hokeja? Są trzy okresy, ale jak długo trwają? A jak długie są przerwy? Poza tym, jak wcześnie powinienem przybyć przed rozpoczęciem gry? Ile czasu to wszystko daje? Podamy tutaj liczby dotyczące czasów meczów hokeja.

Spodziewaj się, że mecze hokejowe będą średnio trwały od około 2 godzin i 20 minut do 2 godzin i 45 minut. Ale mogą i trwają dłużej, jeśli są kontuzje lub wiele przestojów i walki. Dogrywka i strzelaniny mogą również dodać dodatkowy czas do gry. W play-offach, dogrywka z nagłą śmiercią może również wydłużyć czas gry.

Oficjalny czas gry to 20 minut x 3 tercje (1 godzina), ale gra zatrzymuje się za każdym razem, gdy sędzia gwiżdże. Jest też przerwa po pierwszej i drugiej części (2 x 17 minut).

Spis treści

Odtwórz podział

• Całkowity czas odtwarzania: 60 minut
  • Całkowita przerwa: 17 + 17 minut = 34 minuty
  • Urazy & przestoje (średnio): 15-25 minut

Średni całkowity czas gry: 2 godziny 20 minut +

Gra bez przerw trwałaby 1 godzinę i 34 minuty, ale z przerwami, to co najmniej dwie godziny, a często zbliża się do trzech godzin.

W przypadku transmisji telewizyjnych NHL sieci ustalają 2-godzinny i 30-minutowy przedział czasu na rozegranie meczu.

Zwykle nie planują jednak programu zależnego od czasu bezpośrednio po meczu, biorąc pod uwagę, że gry często trwają w czasie.

Przerwy w grze zajmują tyle samo czasu, co robią to z powodu reklam wyświetlanych podczas transmisji gry. Ale są też praktyczne powody przestojów i przerw.

Podczas przerw reklamowych drużyny NHL wyślą swoją ekipę lodową, aby odgarnęła z lodu nadmiar wiórów i śniegu. Dzięki temu krążek będzie poruszał się z większą prędkością po powierzchni lodu.

Przerwy pozwalają Zamboni na ponowne wynurzenie lodu, który został zużyty przez okres gry. 17-minutowa przerwa daje kierowcy Zamboni czas na wypełnienie całej powierzchni lodu i pozostawienie do wyschnięcia na kilka minut.

Dlatego są dwie przerwy: jedna następuje po pierwszej i drugiej części gry, a gra kończy się po trzeciej. Zamboni korzysta z przerw, aby wynurzyć się z lodu na rozpoczęcie drugiej i trzeciej części meczu.

Gracze mają również możliwość odpoczynku i przegrupowania się w przerwach. Gracze cenią sobie przerwę od wymagającej fizycznie gry, a trenerzy mają czas na strategię. i doradzać graczom, jak postępują naprzód.

Ale dla fanów gra jest jeszcze dłuższa, ponieważ musisz przybyć przed rozpoczęciem gry. Przy okazji – oto jak zimne jest lodowisko.

W przypadku gier turniejowych należy również przewidzieć dodatkowy czas na ceremonie wręczania medali. W takich przypadkach spodziewaj się przebywania na lodowisku przez ponad trzy godziny.

Jak wcześnie ludzie przychodzą na mecze hokejowe?

Będziesz chciał przybyć na miejsce na długo przed upadkiem krążka, aby zająć miejsce i być na czas na arenie. Daj sobie czas na przejście przez kolejki i zdobycie przekąsek.

Możesz też przyjść wcześniej, żeby zobaczyć rozgrzewkę drużyn. To może być wyjątkowe doświadczenie, gdy profesjonalnych hokeistów przygotowujących się do gry.

Kapitały Rozgrzewka 1-8-2019

Jeśli Twoja gra zaczyna się o 19:00, postaraj się ustawić się w kolejce przy prawej bramie wejściowej o 18:15. Składy bram poruszają się dość szybko, ale arena prawdopodobnie będzie zajęta, gdy wejdziesz do hali.

Dokładny czas przybycia zależy od wielkości areny i liczby fanów, którzy będą być obecni. W razie wątpliwości skontaktuj się z areną lub przyjedź nieco wcześniej, aby nie przegapić startu.

Na profesjonalnych arenach sportowych jest mnóstwo atrakcji, więc nigdy nie możesz być za wcześnie – o ile jesteś tam po otwarciu bram.

PS właściwa gra rozpoczyna się 15 minut po określonym czasie. Więc w tym przypadku, krążek spadnie o 19:15.

Zagorzali fani zazwyczaj przyjeżdżają dużo wcześniej, podczas gdy zwykli fani mogą przyjechać 5-10 minut przed rozpoczęciem meczu. Posiadacze karnetów sezonowych mogą również dotrzeć do miejsca, w którym spadł krążek, ponieważ regularnie uczęszczają na mecze.

Hymn (czasami dwa hymny, jeśli grają zespoły z różnych krajów) jest śpiewany w momencie zaplanowanego rozpoczęcia gry. Upuszczenie krążka zwykle następuje natychmiast po odśpiewaniu hymnu (hymnu).

Ceremonie przed grą i wyróżnienia mogą czasami spowodować, że wydarzenie potrwa dłużej, zanim spadnie krążek.

Jeśli jesteś w specjalne miejsce lub pudełko, wtedy prawdopodobnie będziesz chciał przyjechać trochę wcześniej, aby napić się drinków. Te miejsca są drogie, więc będziesz chciał skorzystać z fantazyjnego doświadczenia i delektować się każdą minutą.

Kiedy gracze przyjeżdżają przed meczem?

Oto przybliżone liczby dotyczące gier na poziomie NHL. Pracownicy zespołu przyjeżdżają wcześnie, aby przygotować szatnię, a gracze przyjeżdżają nieco później, aby się rozgrzać i założyć swój sprzęt.

Gracze prawdopodobnie również pojawili się na arenie wcześniej w ciągu dnia na poranną łyżwę. Ale wyjdą i wrócą przed meczem wieczorem.

Zwykły czas przybycia na mecz

Personel gospodarzy: 2,5 do 3 godzin przed meczem

Goście: 2 godziny

Gospodarze Gracze: 1,5 godziny przed meczem.

Sędziowie poza lodem: 1 do 1,5 godziny przed meczem

Sędziowie na lodzie: od 45 minut do 1 godziny przed meczem.

Godziny meczów hokeja NHL Playoff

Playoffy NHL dodają kolejny czynnik do długości meczów, ponieważ grają one nagle śmierć w dogrywce, jeśli po 60 minutach remis jest remisowy.

W meczach sezonu zasadniczego dogrywka kończy się po pięciu minutach. Jeśli żadna drużyna nie zdobędzie gola w pięciu minutach dogrywki, mecz kończy się rzutem karnym – który zwykle kończy się w ciągu kilku minut.

Jednak podczas play-offów NHL dogrywka wydłuża się do 20-minutowych okresów. grał, dopóki jedna drużyna nie zdobędzie gola. Ten potencjalnie niekończący się styl dogrywki nazywany jest „nagłą śmiercią”.

Ponieważ drużyny grają, dopóki ktoś nie zdobędzie gola, mecze mogą czasami trwać dodatkowe godziny.

W nowoczesnym NHL ery, najdłuższa dogrywka trwała dodatkowe 92 minuty i 1 sekundę dodatkowego czasu gry, co oznacza, że gol za dogrywkę padł 12 minut w piątej dogrywce – co jest niewiarygodnie ósmym 20-minutowym okresem gry.

Jednak bardzo długie dogrywki są dość rzadkie. Chociaż często zdarza się, że mecze przechodzą w podwójną i potrójną dogrywkę kilka razy w sezonie play-off.

Podsumowując, zawodowy mecze hokejowe będą trwały co najmniej przez około 2 godziny i 20 minut. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę czas przybycia, prawdopodobnie spędzisz na arenie mniej więcej 3 godziny. Przyjazd przed meczem, trzy okresy gry, przerwy, dwie przerwy, a możliwość pracy w godzinach nadliczbowych zaowocuje zabawną nocą. Pamiętaj tylko, że gra działa dość długo dłuższe niż 60 minut działania zegara.

Gry rekreacyjne

Mecze niższej ligi, od ligi piwnej do lig lokalnych, mają taką samą ilość czasu na lodzie, ale ponieważ lodowiska są mniejsze i ceremonialne aspekty krótsze – możesz wygodnie zbliżyć się do zrzutu krążka. Oznacza to, że jako fan możesz przyjechać później i wyjść wcześniej – ponieważ jest mniej kolejek.

Uff i to wszystko – mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na każde wyobrażalne pytanie, które możesz mieć na temat tego, jak długo typowa gra to.

Simon, założyciel Brave Stick Hockey, zaczął grać w hokeja w 2003 roku. Uruchomił tę witrynę w 2018 roku, aby pomóc nowym hokeistom i fanom dowiedzieć się więcej o grze i czerpać więcej radości z nauki.