Historie sérií: Notre Dame vs. Pittsburgh

Hraní programu ACC znamená, že Notre Dame nebude hrát své dlouholeté soupeře, ale tam je jeden ligový soupeř, se kterým mají Fighting Irish dlouhou historii. To by byl tento víkend soupeř Pitt Panthers.

HISTORIE SÉRIE

Bude to 72. setkání mezi Notre Dame a Pittsburgh. Notre Dame vede celou časovou řadu 49-21-1. The Fighting Irish vyhráli pět z posledních šesti setkání, z nichž všechna přišla za éry Briana Kellyho.

Pojďme si shrnout hry mezi Iry a Panthers z Kellyho éry.

2018 – Pátý Fighting Irish dostal zděšení, když naposledy čelili Panthers. Pitt vzal úvodní jízdu hry 88 yardů na 17 her a vzal 9:43 mimo hodiny. Notre Dame nemohl nic projít první dvě a půl čtvrtiny hry. Výkop na 99 yardů za skóre vedl Panthers k vedení třetí čtvrtiny 14-6.

Wideout Chase Claypool konečně dostal Iry v koncové zóně pozdě ve třetím čtvrtletí. Notre Dame se ujal vedení až po hranici 5:43 ve čtvrtém čtvrtletí, kdy Ian Book zasáhl Milese Boykina na trase po postranním průsmyku na 35 yardů.

2015 – Pitt se snažil bránit široký přijímač Notre Dame Will Fuller jeden na jednoho, a není divu, že toto rozhodnutí selhalo obrovským způsobem. Fuller skóroval dvakrát v první polovině, aby dostal Iry na 21-3 hal ftime vedení. Fuller opět skóroval ve třetím čtvrtletí a irský pozemní útok dominoval ve druhé polovině, když Irové posunuli náskok na 42-17.

Pitt skóroval dvakrát pozdě, aby skóre 42-30 bylo mnohem blíže než hra vlastně byla. Fuller táhl v sedmi přihrávkách na 152 yardů a tři skóre, zatímco Josh Adams spěchal na 147 yardů poté, co vstoupil do zraněného CJ Prosise, který šel v první polovině.

2013 – Notre Dame kontroloval akci v prvním poločase, ale zmeškaná branka z branky a mumlání hluboko na Pittově území drželo skóre těsně na 14-7 v polovině. Poté, co si týmy ve třetím čtvrtletí vyměnily přistání, byli ve čtvrtém čtvrtletí Irové bez bodování. Pitt skóroval a do hry zbýval 9:36, ale Ir nedokázal odpovědět. Zachycení dvou druhé poloviny rozohrávačem Tommym Reesem se ukázalo jako nákladné.

2012 – Neporažená sezóna Notre Dame téměř skončila, ale obrovská rally čtvrtého čtvrtletí zachránila závod o titulní titul BCS. Pitt vedl 10 -6 v poločase a poté ve třetím čtvrtletí překonal Iry 10: 0 a ve čtvrtém čtvrtletí se ujal vedení 20–6.

Quarterback Everett Golson hodil ve čtvrtém čtvrtletí dva přihrávky na přistání, aby to zvládl 20–18 a jeho dvoubodový konverzní běh to svázal na 20–20 a do hry zbývaly něco přes dvě minuty.

Ve druhém prodloužení běžel zpět Cierre Wood tápal na brankové čáře a Pitt vzpamatovali se. Panthers minul 33-yardový pokus o branku z pole a úředníkům chyběl trest, který měl být pokutou Notre Dame za to, že na hřišti byli dva hráči se stejným počtem. Pitt ve třetím prodloužení kopl branku, ale zpět k zpětné nájezdy od Golsona dostaly Iry do koncové zóny pro vítězství.

2011 – Toto byla obranná bitva. Rees ani quarterback Pitta Tino Sunseri toho ve hře moc neudělali. Hrou hry bylo přistání na 79 yardech, které vedl Jonas Gray. Pitt vedl pozdě ve hře 12: 7, ale Rees ve čtvrtém čtvrtletí zvítězil nad Tylerem Eifertem a ve čtvrtém čtvrtletí dosáhl skóre 6 yardů.

2010 – Vítězství Notre Dame bylo přesvědčivější než konečné skóre Ukázali. Irové kontrolovali celý průběh a vedli třetí čtvrtinu čtvrtiny. Pitt skóroval pozdě ve třetí, aby se dostal na 20–10, a Notre Dame odpověděl brankou Davida Ruffera. Panthers skórovali ve čtvrtém, ale Notre Dame přinutil punt a obrátil Pitta na sestřelení na svých posledních dvou jízdách.

Quarterback Dayne Crist přecházel k útoku s 242 projíždějícími yardy a dvěma přistáními (jeden přihrával, jeden spěchal).