Brad Marchand (Čeština)

AmateurEdit

Brad Marchand vyrůstal v menším hokeji v Hammonds Plains v oblasti Nového Skotska, včetně AAA trpaslíka v Dartmouth Subways, než byl vybrán ve druhém kole Midget Draft z roku 2004. On hrál čtyři sezóny v QMJHL mezi Moncton Wildcats, Val-d „Or Foreurs a Halifax Mooseheads.

ProfessionalEdit

Marchand byl vybrán 71. celkově v draftu 2006 2006 podle Boston Bruins. V NHL debutoval 21. října 2009 proti Nashville Predators. Svého prvního gólu v NHL se zúčastnil Jhonas Enroth z Buffalo Sabres 3. listopadu 2010.

Marchand se prosadil jako obousměrný hráč Bruins během sezóny 2010–11, svého prvního celého roku v NHL. Střelil 21 gólů, z toho pět krátkých rukou (třetí místo v lize) a 41 bodů; registroval také Hodnocení +25 minus. 2. dubna 2011, před finálovým domácím zápasem sezóny Bruins proti Atlante Thrashers, byla Marchandovi udělena cena 7. hráče Bruins, jak ji hlasovali fanoušci klubu prostřednictvím regionální síť New England Sports Network (NESN). Tato čest je každoročně udělována hráčům Bruins, kteří věří, že většina hrála nad očekávání. Během play-off o Stanley Cup 2011 získal Marchand 19 bodů za 25 her, čímž pomohl Bruins k mistrovství Stanley Cupu. Jeho 11 gólů svázalo Jeremyho Roenicka jako druhého s nováčkem v NHL. Součet Marchand zahrnoval dva góly v sedmé a rozhodující hře finále proti Vancouveru Canucks.

Marchand během sezóny NHL 2011-12.

Během mimosezóny Bruins znovu podepsali Marchandovi prodloužení smlouvy o dva roky, oznámené 14. září 2011 V následující sezóně, 23. prosince 2011, zaznamenal svůj první hattrick v NHL při výhře 8: 0 proti Florida Panthers v TD Garden. Za pětibodové úsilí přidal také dvě asistence.

Během sezóny 2014–15 hrál Marchand většinu sezóny v horní linii Bruins. Sezónu dokončil jako přední bostonský bostonský hráč s 24 góly a v týmu se umístil na čtvrtém místě. s obráncem Dougie Hamiltonem v bodových součtech se 42. Ihned po pravidelné sezóně 2014–15 požadoval Marchand operaci údajně natržených šlach kolem pravého loktu, což ho trápilo od začátku jaro 2014 – očekával, že bude plně připraven na sezónu Boston Bruins 2015–16, kdy začalo soustředění 17. září 2015.

Během domácího zápasu 6. února 2016 dostal Marchand penaltový rozstřel šance proti Buffalo Sabres, vzácný případ během utkání rozbíjejících se zápasů v základní části – s 2:28 na přesčasových hodinách 3 na 3, Marchand skóroval na penaltový rozstřel, poprvé v historii týmu Bruins že úspěšný penaltový rozstřel někdy vyhrál zápas pravidelné sezóny v prodloužení. Marchand dokončil sezónu s 37 góly a 24 asistencemi a plus-mínus 21.

Uprostřed mistrovství světa v hokeji 2016, kde byl Marchand jedním z předních střelců s případným mistrem Kanady, podepsal prodloužení smlouvy na osm let s Bruins v hodnotě 49 milionů $ v sezóně 2024–25.

Pozdní v sezóně 2016–17, 13. března 2017, zaznamenal Marchand druhý hattrick ve své kariéře Bruins , přičemž všechny tři góly vstřelil ve třetí třetině silniční hry 6–3 Bruins „zvítězil nad Vancouverem Canucks, pouze jeden jeho týmový kolega David Krejčí dal jeden další gól mezi Marchandovou trojicí gólů Bruins ze třetí třetiny.

Marchand zaznamenal svůj třetí hattrick v kariéře a také dvojici asistencí, které mu zajistily pětibodový večer, vítězstvím 6: 5 na domácím ledě nad Detroit Red Wings 6. března 2018. Jeho třetím gólem v této hře byl vítěz přesčasů, díky němuž se Marchand the Bruins stal „lídrem všech dob franšízy v brankách přesčasů v základní části“ s 11. jeho kariéry. 31. března 2019 v zápase proti Detroitu Red Wings vstřelil Marchand svůj 26. zkrácený gól v kariéře, čímž se stal vůdcem zkráceného gólu Bruins, který prošel kolem Ricka Middletona. V dalším zápase Bruins 3. dubna na cestě proti Columbus Blue Jackets se Marchand stal desátým hráčem Bruins v historii týmu, který v sezóně získal 100 bodů (36 gólů, 64 asistencí), což byl první Bruin od té doby bývalý Bruins Center Joe Thornton dělal v sezóně 2002-03.