Irish Blanked by USC (Polski)

28 listopada 1998

Ostateczne statystyki

LOS ANGELES (AP) – brak rozgrywający Jarious Jackson, Notre Dame próbował pokonać przecinającego rywala południową Kalifornię z pozorem przelotnego ataku.

Trojanie po prostu nie pozwolili.

Chad Morton rzucił się na 100 ze swoich 128 jardów w drugiej połowie, a obrona USC była najlepsza, gdy trojany pokonały sobotni wieczór nr 9 Fighting Irish 10-0.

„Nie mam wymówek” – powiedział trener Notre Dame Bob Davie powiedział: „Wiedzieliśmy, jaki wysiłek będzie potrzebny. Wiedzieliśmy, że nie możemy popełniać błędów i odwracać piłki ”.

Irlandczycy właśnie to zrobili – dokonując pięciu obrotów, czterech przy przechwytywaniu.

„ Zagrali bardzo mocno. i wyrwał nas z naszej formacji „ja” – powiedział Davie. „Stało się to wyłącznie opcją piłkarską. Postąpili słusznie, umieszczając dziewięć osób z przodu. Byliśmy ograniczeni, ale wciąż mieliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać. SC zagrał świetną obronę ”.

To był pierwszy raz, kiedy USC (8-4) wygasło Notre Dame od czasu wygrania decyzji 25-0 w drodze na mistrzostwa kraju w 1962 roku.

W trzeciej kwarcie trojany zdobyły 10 punktów w porównaniu z własnymi posiadłościami. Irlandczyk (9-2), którego nadzieje na występ w Bowl Championship Series zostały rozwiane, nie mógł przezwyciężyć nieobecności Jacksona, który wcześniej stanowił 1,740 z 1,775 jardów podań zespołu.

Jackson został odsunięty na bok z powodu do kontuzji kolana, które doznał w ostatnich sekundach zwycięstwa Notre Dame 39-36 nad LSU w zeszły weekend.

„Nie ma to jak obrona, oni byli wspaniali” – powiedział trener USC Paul Hackett o występach zespołu. To było bardzo bolesne w zeszłym tygodniu na UCLA (strata 34-17), ale wróciliśmy z każdej porażki w tym sezonie, co jest oznaką zespołu mistrzowskiego kalibru.

Notre Dame nie uzupełnić podanie, aż Arnaz Battle rzucił 28 jardów do Malcolma Johnsona, pozostawiając 4:47 w trzeciej kwarcie.

Battle rzucił trzecie przechwycenie przez Irlandię w następnej grze, który został odebrany przez Rasharda Cooka, który również przechwycił podanie Battlea na USC 14 w połowie czwartej kwarty.

Battle i Eric Chappell razem wykonali podania 7 na 22 na 94 jardy, z czterema przechwytami.

„Myślę, że presja dotarła do Erica i to było oczywiste” – powiedział Davie.

Said Battle: „Nigdy nie mieliśmy dobrego pola stanowisko i to była nasza wina. Zakręciłem nasze odbiorniki. Obrona USC zdominowała nas ”.

Autry Denson, zawodowy lider Notre Dame, był trzymany na 46 jardach na 19 prowadzących.

„ Nasz mecz podań prawie nie istniał, a Autry nie było. nie był w stanie dobrze biegać z dziewięcioma zawodnikami grającymi w biegu ”- powiedział trener rozgrywających Notre Dame Mike Sanford.„ Bitwa popełniła kilka drobnych błędów, ale zawsze towarzyszyły im młodość i brak doświadczenia ”.

Trzecia prosta dla USC nad Notre Dame po tym, jak Irlandczyk przegrał 12-0-1 z Trojanami w latach 1983-95.

Mecz był bezbramkowy, dopóki rozgrywający pierwszego roku, Carson Palmer, zdobył pierwsze przyłożenie w swojej karierze na 2. Bootleg-jardowy, zamykający 64-jardową, pięciokrotną jazdę po drugim posiadaniu USC w trzeciej kwarcie.

„W tym tygodniu gramy” – powiedział Hackett.

Palmer rzucił podanie z 25 jardów do R.Jaya Sowarda, po czym Morton obieg na 11, 21 i 5 jardów uderzył piłkę na Notre Dame 2.

Adam Abrams kopnął bramkę z pola z 23 metrów 3: 18 później, aby zakończyć punktację.

Palmer comp przepuścił 14 na 32 podań przez 188 jardów z dwoma przechwytami.

Morton, który w pierwszej połowie zyskał 28 jardów na sześciu prowadzeniach, średnio prawie 5 jardów zdobył na 20 prowadzeniach w drugiej połowie.

„Powiedziałem ofensywnej linii, jeśli zdobędę 1000 jardów, zabiorę ich do Las Vegas” – powiedział Morton, który zakończył sezon regularny z 967 jardami w pośpiechu. „Nie dostaliśmy tego, ale nadal ich wezmę. Mogę nawet zabrać odbierających i bocznych”.

Soward złapał siedem podań na 124 jardy.

Bezbramkowy remis w przerwie był pierwszym dla trojanów od meczu USC-Notre Dame z 1981 roku i pierwszym dla Irlandczyków od meczu z Purdue pięć lat temu.

W pierwszych 30 meczach doszło do pięciu obrotów. minuty – trzy przez Irlandczyka.

Chappell, junior, rozpoczął mecz, ale nie zagrał po tym, jak został przechwycony po raz drugi po trzecim podaniu na początku drugiej kwarty.

Najbliższa bramka Notre Dame była na początku drugiej tercji, po tym jak Kory Minor przechwycił podanie Palmera i oddał ją 7 jardów do USC 14. Bitwa zyskała 14 jardów w drugiej i dwunastej grze, po czym Ken Haslip odzyskuje siły dla USC.

Notre Dame strzelił w 37 z poprzednich 40 wyjazdów na 20-jardowej linii przeciwnika w tym sezonie i nie miał żadnych strat w czerwonej strefie w pierwszych 10 meczach.

Gra e został zagrany przed publicznością 90 069 w Los Angeles Coliseum. Padało przez większość dnia, ale ustało przed rozpoczęciem.Notre Dame prowadzi w serii 39-26-5, ale USC ma 15-14-3 od 1967 roku.