Historia serii: Notre Dame kontra Pittsburgh

Rozegranie harmonogramu ACC oznacza, że Notre Dame wygrało „nie gra ze swoimi długoletnimi rywalami, ale tak jest ligowym przeciwnikiem, z którym walczący Irlandczycy mają długą historię. To byłby przeciwnik z tego weekendu, Pitt Panthers.

HISTORIA SERII

Będzie to 72 spotkanie pomiędzy Notre Dame i Pittsburgh. Notre Dame prowadzi we wszechświecie 49-21-1. Fighting Irish wygrali pięć z ostatnich sześciu spotkań, z których wszystkie miały miejsce w erze Briana Kellyego.

Podsumujmy mecze pomiędzy Irlandczykami a Panterami z ery Kellyego.

2018 – 5. miejsce w rankingu Fighting Irish przestraszyło się, kiedy ostatni raz zmierzyli się z Panterami. Pitt wziął pierwszy przejazd z 88 jardów w 17 meczach i wybił 9:43. Notre Dame nic nie dało. pierwsze dwie i pół kwarty meczu. 99-jardowe odbicie po pierwszym meczu zapewniło Panterom prowadzenie 14-6 w trzeciej kwarcie.

Wideout Chase Claypool wreszcie doprowadził Irlandczyka do późnej strefy końcowej w trzeciej kwarcie. Notre Dame objął prowadzenie dopiero po 5:43 w czwartej kwarcie, kiedy Ian Book uderzył Milesa Boykina na trasie pocztowej, aby otrzymać 35-metrowe podanie na przyziemienie.

2015 – Pitt próbował bronić szerokiego odbiornika Notre Dame, Willa Fullera jeden na jednego, i nic dziwnego, że ta decyzja odbiła się w wielkim stylu. Fuller strzelił dwa gole w pierwszej połowie, dzięki czemu Irlandczyk uzyskał wynik 21-3. ftime lead. Fuller strzelił ponownie w trzeciej kwarcie, a atak z ziemi zdominował drugą połowę, gdy Irlandczycy doprowadzili do 42-17.

Pitt strzelił dwa gole późno, dzięki czemu wynik 42-30 był znacznie bliższy niż gra faktycznie była. Fuller wykonał siedem podań na 152 jardy i trzy punkty, podczas gdy Josh Adams rzucił się na 147 jardów po tym, jak wkroczył do kontuzjowanego CJ Prosise, który upadł w pierwszej połowie.

2013 – Notre Dame kontrolował akcję W pierwszej połowie, ale chybiony cel z gry i fumble w głębi terytorium Pitta sprawiły, że po połowie wynik był blisko 14-7. Po tym, jak drużyny wymieniły przyłożenia w trzeciej kwarcie, Irlandczycy w czwartej kwarcie zostali bezbramkowi. Pitt strzelił gola na 9:36 przed końcem spotkania, ale Irlandczyk nie potrafił odpowiedzieć. Dwa przechwyty w drugiej połowie przez rozgrywającego Tommyego Reesa okazały się kosztowne.

2012 – niepokonany sezon Notre Dame prawie dobiegł końca, ale niesamowity rajd w czwartej kwarcie utrzymał wyścig do tytułu mistrzowskiego BCS. 10 prowadził Pitt -6 do przerwy, a następnie pokonał Irlandczyka 10-0 w trzeciej kwarcie, aby w czwartej kwarcie objąć prowadzenie 20-6.

Rozgrywający Everett Golson rzucił dwa podania przyziemienia w czwartej 20-18, a jego dwupunktowa konwersja wyrównała wynik 20-20 na nieco ponad dwie minuty do końca meczu.

W drugiej dogrywce, cofający się Cierre Wood wpadł na linię bramkową, a Pitt Pantery nie trafiły do kosza z 33 jardów, a sędziowie nie trafili, co powinno być karą Notre Dame za posiadanie dwóch zawodników o tym samym numerze na boisku. Pitt kopnął do kosza z gry w trzeciej dogrywce, ale z powrotem do Tylne biegi od Golsona doprowadziły Irlandczyka do strefy końcowej po zwycięstwo.

2011 – To była defensywna walka przez cały czas. Ani Rees, ani rozgrywający Pitta, Tino Sunseri, nie zrobili zbyt wiele w grze. Gra polegała na przyłożeniu 79 jardów prowadzonym przez Jonasa Graya. Pitt pod koniec meczu prowadził 12-7, ale Rees uderzył Tylera Eiferta, zdobywając 6-jardowy wynik w czwartej kwarcie.

2010 – zwycięstwo Notre Dame było bardziej przekonujące niż końcowy wynik Irlandczyk kontrolował przez cały mecz, prowadząc 20: 3 w trzeciej kwarcie. Pitt strzelił późno w trzeciej kwarcie, by było 20-10, a Notre Dame odpowiedziała golem z gry Davida Ruffera. Pantery zdobyły bramkę w czwartej, ale Notre Dame wymusił punt i doprowadził Pitta do upadków podczas ostatnich dwóch jazd.

Rozgrywający Dayne Crist poprowadził atak z 242 podaniami i dwoma przyłożeniami (jedno podanie, jedno w pośpiechu).