Brad Marchand (Polski)

AmateurEdit

Brad Marchand dorastał grając w drobnego hokeja na Hammonds Plains w Nowej Szkocji, w tym karła AAA w Dartmouth Subways, zanim został wybrany w drugiej rundzie wersja robocza 2004 QMJHL Midget Draft. Rozegrał cztery sezony w QMJHL pomiędzy Moncton Wildcats, Val-d „Or Foreurs i Halifax Mooseheads.

ProfessionalEdit

Marchand został wybrany 71. w klasyfikacji ogólnej w 2006 NHL Entry Draft przez Boston Bruins. Zadebiutował w NHL 21 października 2009 roku przeciwko Nashville Predators. Następnie strzelił swojego pierwszego gola w NHL w karierze przeciwko Jhonasowi Enrothowi z Buffalo Sabres 3 listopada 2010 roku.

Marchand ugruntował swoją pozycję jako dwukierunkowy zawodnik Bruins w sezonie 2010-11, jego pierwszym pełnym roku w NHL. Strzelił 21 goli, w tym pięć w short-handach (trzecie miejsce w lidze) i 41 punktów; Ocena +25 plus-minus. 2 kwietnia 2011 r., Przed ostatnim meczem u siebie w tym sezonie Bruins przeciwko Atlanta Thrashers, Marchand otrzymał 7. nagrodę gracza Bruins, zgodnie z głosowaniem fanów klubu przez regionalna sieć sportowa Nowej Anglii (NESN). Wyróżnienie przyznawane jest corocznie fanom Bruins, którzy uważają, że większość z nich osiągnęła ponad oczekiwania. Podczas playoffów Pucharu Stanleya w 2011 roku Marchand zdobył 19 punktów w 25 meczach, pomagając Bruinsowi w zdobyciu mistrzostwa Pucharu Stanleya. Jego 11 bramek dało Jeremyemu Roenickowi drugie miejsce w klasyfikacji przez debiutanta w NHL. Suma Marchanda obejmowała dwa gole w siódmym i decydującym meczu finału z Vancouver Canucks.

March i podczas sezonu NHL 2011-12.

Poza sezonem Bruins ponownie podpisał kontrakt z Marchand na dwuletnie przedłużenie kontraktu, ogłoszone 14 września 2011 r. . W następnym sezonie, 23 grudnia 2011, strzelił swojego pierwszego hat-tricka NHL w karierze, wygrywając 8-0 przeciwko Florida Panthers w TD Garden. Dodał również dwie asysty za pięć punktów.

W sezonie 2014–15 Marchand grał na pierwszej linii Bruinsa przez większość sezonu, zakończył sezon jako czołowy strzelec Bostonu z 24 golami i zajął czwarte miejsce w drużynie z obrońcą Dougiem Hamiltonem w sumie punktowej, z 42. Bezpośrednio po sezonie zasadniczym 2014–15 Marchand wymagał operacji na podobno zerwanym ścięgnom wokół prawego łokcia, co niepokoiło go od wczesnych lat wiosna 2014 – spodziewał się, że będzie w pełni gotowy na sezon 2015-16 Boston Bruins, kiedy zgrupowanie rozpoczęło się 17 września 2015 roku.

Podczas meczu na własnym stadionie 6 lutego 2016 roku Marchand dostał rzut karny szansa na Buffalo Sabres, rzadkie zdarzenie podczas dogrywki w dogrywce w sezonie zasadniczym – z 2:28 przed końcem zegara 3 na 3, Marchand strzelił z rzutu karnego, pierwszy raz w historii zespołu Bruins że udany rzut karny kiedykolwiek wygrał mecz w dogrywce w sezonie zasadniczym. Marchand zakończył sezon z 37 golami i 24 asystami oraz dodatnim minusem 21.

W połowie Mistrzostw Świata w Hokeju 2016, gdzie Marchand był jednym z czołowych strzelców z ewentualnym mistrzem Kanady, podpisał kontrakt ośmioletnie przedłużenie kontraktu z Bruinsami o wartości 49 milionów dolarów na sezon 2024-25.

Pod koniec sezonu 2016-17, 13 marca 2017, Marchand zdobył drugiego hat-tricka w swojej karierze Bruinsa , z wszystkimi trzema golami zdobytymi w trzeciej tercji meczu ulicznego 6: 3 Bruins „wygrywa z Vancouver Canucks, a tylko jego kolega z drużyny David Krejčí strzelił jeszcze jednego gola między trzema bramkami Bruinsa Marchanda w trzeciej tercji”.

Marchand strzelił swojego trzeciego hat-tricka w karierze, a także parę asyst zdobywając pięć punktów za noc w wygranej 6–5 po dogrywce u siebie na lodzie nad Detroit Red Wings 6 marca 2018 roku. Trzecim golem w tym meczu był zwycięzca dogrywki, dzięki czemu Marchand the Bruins stał się „wszechczasowym liderem serii pod względem goli w dogrywkach w sezonie regularnym z 11 w swojej karierze. 31 marca 2019 roku, w meczu przeciwko Detroit Red Wings, Marchand strzelił swojego 26. krótkiego gola w karierze, stając się królem bramek wszechczasów Bruinsa, wyprzedzając Ricka Middletona. W następnym meczu Bruinsa 3 kwietnia, na trasie przeciwko Columbus Blue Jackets, Marchand został dziesiątym graczem Bruinsa w historii drużyny, który zdobył 100 punktów (36 goli, 64 asysty) w sezonie, pierwszy Bruin, który to zrobił od dawny ośrodek Bruins Joe Thornton zrobił w sezonie 2002–2003.