Sorozatok előzményei: Notre Dame és Pittsburgh

Az ACC menetrendjének lejátszása azt jelenti, hogy a Notre Dame nem játszik régóta vetélytársaival, de ott egy bajnoki ellenfél, akivel a Fighting Irish hosszú múltra tekint vissza. Ez lenne a hétvégi ellenfél, a Pitt Panthers.

SOROZATTÖRTÉNET

Ez lesz a 72. találkozó Notre Dame és Pittsburgh. Notre Dame vezeti a 49-21-1-es idősort. A Fighting Irish az utóbbi hat találkozóból ötöt megnyert, amelyek mindegyike a Brian Kelly-korszakban zajlott.

Összefoglaljuk az írek és a Panthers Kelly-korszakbeli játékát.

2018 – Az 5. helyezett Fighting Irish megijedt, amikor utoljára szembeszálltak a Panthersszel. Pitt 17 meccsen 88 yardot hajtott a játék nyitóversenyén, és 9: 43-at vett le az óráról. A Notre Dame nem tudott semmit sem átélni A játék első két és félnegyede. A 99 yardos rúgás eredményeként a Panthers 14-6 harmadik vezetést szerzett.

A Wideout Chase Claypool végül későn kapta meg az íreket a végzónában. a harmadik negyedben. A Notre Dame csak a negyedik negyed 5: 43-as jelzéséig vezetett vezetést, amikor Ian Book eltalálta Miles Boykint egy postai úton egy 35 yardos touchdown passzért.

2015 – Pitt megpróbálta megvédeni a Notre Dame széles vevőjét, Will Fullert egy az egyben, és nem meglepő, hogy ez a döntés hatalmasat ért vissza. Fuller az első félidőben kétszer is betalált, így az írek 21-3-ra álltak. ftime vezet. Fuller a harmadik negyedben ismét betalált, a második félidőben pedig az ír földi támadás dominált, amikor az írek 42–17-re növelték az vezetést.

Pitt kétszer későn talált be, így sokkal közelebb lett a 42–30. a játék valójában az volt. Fuller hét passzban vont 152 yardot és három gólt, míg Josh Adams 147 yardot rohant, miután belépett egy sérült CJ Prosise-be, aki az első félidőben lement.

2013 – Notre Dame irányította az akciót az első félidőben, de egy kimaradt mezőnygól és a Pitt területén mélyen történt tapogatózás a félidőben 14-7-nél tartotta az eredményt. Miután a csapatok a harmadik negyedben cseréltek egymással, az íreket a negyedik negyedben eredménytelenül tartották. Pitt 9:36-os góllal maradt a meccsen, de az írek nem tudtak válaszolni. A hátvéd, Tommy Rees két második félidei elfogása költségesnek bizonyult.

2012 – A Notre Dame veretlen szezonja majdnem véget ért, de egy óriási negyedik rally megőrizte a versenyt a BCS címmérkőzéséig. Pitt vezetett 10 -6 a félidőben, majd a harmadik negyedben 10-0-ra felülmúlta az íreket, így 20-6-ra vezetett a negyedik negyedbe.

A hátvéd Everett Golson két touchdown-passzot dobott a negyedik negyedben, hogy elérje ezt 20-18, és kétpontos konverziós futama 20-20-ra egyenlített, alig több mint két perc volt hátra a játékból.

A második hosszabbításban a futó Cierre Wood a gólvonalnál tapogatózott, Pitt pedig A Panthers kihagyott egy 33 yardos mezőnykísérletet, a tisztviselők pedig kihagyták a Notre Dame büntetését, amiért két azonos számú játékos volt a pályán. Pitt a harmadik hosszabbításban rúgott egy mezőnygólot, de vissza Golson visszafelé futásával az írek a végső zónába kerültek a győzelemért.

2011 – Ez egy védelmi csata volt végig. Sem Rees, sem Pitt hátvédje, Tino Sunseri nem sokat tett a játékban. A játék játéka egy 79 yardos touchdown volt, amelyet Jonas Gray vezetett. Pitt 12-7-re vezetett a meccs végén, de Rees a negyedik negyedben Tyler Eifert találta el 6 yardos pontszámmal.

2010 – A Notre Dame győzelme meggyőzőbb volt, mint a végeredmény. Az írek végig irányítottak, 20-3-ra vezettek a harmadik negyedben. Pitt a harmadik végén szerzett gólt, így 20-10 lett, a Notre Dame pedig David Ruffer mezőnygóljával válaszolt. A Panthers a negyedikben lőtt, de a Notre Dame kényszerített egy puntot, és a legutóbbi két hajtásnál lefelé fordította Pittet.

A hátvéd Dayne Crist 242 passzolt yarddal és két touchdown-szal (egy passz, egy rohanás) lépett fel.