Irish Blanked by USC (Magyar)

1998. november 28.

Végleges statisztika

LOS ANGELES (AP) – nélkül a hátvéd Jarious Jackson, a Notre Dame megpróbálta legyőzni a kereszteződő rivális Dél-Kaliforniát egy passzoló támadás puszta látszatával.

A trójaiak egyszerűen nem engedték meg.

Chad Morton 100-ért rohant 128 yardja a második félidőben, és az USC védelme a legjobb volt, mivel a trójaiak szombat este 10–0-ra verték a 9. számú harcoló íreket.

“Nincs mentségem” – mondta a Notre Dame edzője. Bob Davie azt mondta: “Tudtuk, hogy milyen erőfeszítésekre van szükségünk. Tudtuk, hogy nem hibázhatunk és megfordíthatjuk a labdát. ”

De az írek csak ezt tették – öt forgalmat, négyet hárítottak.

” Szorosan játszották a biztonságukat. és kivett minket az I formációból – mondta Davie. – Kizárólag opciós futball lett. Helyesen cselekedtek azzal, hogy kilenc embert állítottak elé. Korlátozottak voltunk, mégis elég volt a győzelemhez. Az SC remekül védekezett. ”

Ez volt az első alkalom, hogy az USC (8–4) 1962-ben 25–0-s döntéssel megnyerte a Notre Dame-ot, amikor 1962-ben megnyerte az országos bajnokságot.

A trójaiak a harmadik negyedben megszerezték a 10 pontjukat a back-to-back vagyonok terén. Az írek (9-2), akik reménykedtek a Bowl Championship sorozat megjelenése iránt, nem tudták leküzdeni Jackson távollétét, aki 1740-et tett ki a csapat 1775 passzából, akik korábban passzoltak.

Jackson elmaradt. a térdsérülés miatt, amelyet a Notre Dame 39-36-os győzelme az LSU felett az elmúlt hétvégén szenvedett.

“Nincs semmi hasonló védekezéshez, csodálatosak voltak” – mondta a csapat teljesítményéről az USC edzője, Paul Hackett. ” Nagyon fájdalmas volt a múlt héten az UCLA-nál (34–17-es vereség), de az idei szezonban minden vereségből visszatértünk, ami egy bajnoki kaliberű csapat jegye. ”

A Notre Dame nem teljesítsen egy passzt, amíg a pályakezdő Arnaz Battle egy 28-yardost dobott Malcolm Johnson-ra, a harmadik negyedben 4:47 maradt.

Battle dobta a harmadik ír interceptiont a következő játékra, Rashard Cook vette fel, aki a negyedik negyed közepén is elfogta Battle beadását az USC 14-nél.

Battle és Eric Chappell együtt 22-ből 7-et teljesítettek 94 yardon keresztül, a négy hárítással.

“Úgy gondolom, hogy a nyomás Ericre került, és ez nyilvánvaló volt” – mondta Davie.

Said Battle: “Soha nem volt jó a mezőnyünk helyzetben, és ez volt a hibánk. Ledöntöttem a vevőinket. Az USC védelme uralkodott rajtunk. ”

Autry Densont, a Notre Dame pályafutásának vezetőjét 19 yarddal 46 yardra tartották.

” A passzjátékunk szinte nem volt, és Autry nem volt ” Nem tudok jól futni kilenc sráccal, akik futnak. “- mondta a Notre Dame hátvédje, Mike Sanford.” Battle néhány kisebb hibát elkövetett, de ezek mindig fiatalsággal és tapasztalatlansággal járnak. “

A győzelem az volt harmadik hely az USC-nél a Notre Dame felett, miután az írek 12-0-1-re mentek a trójaiak ellen 1983-95-ig.

A játék eredménytelen volt, amíg az elsőéves hátvéd, Carson Palmer karrierje első érintését 2 yardos bootleg, amely egy 64 yardos, öt játszmás vezetést jelent az USC harmadik negyedének második birtokában.

“A héten játszottunk” – mondta Hackett.

Palmer dobott egy 25 yardos passzt R. Jay Soward elé, mire Morton 11, 21 és 5 yardos futásaival a Notre Dame 2-re helyezte a labdát.

Adam Abrams rúgott egy 23 yardos mezőny 3. gólt: 18 később a pontozás befejezéséhez.

Palmer comp 14-ből 32-t passzolt 188 yardra, két hárítással.

Morton, aki az első félidőben hat yarddal 28 yardot szerzett, közel 5 yardot átlagolt 20 második félidőben.

“Mondtam a támadósornak, ha 1000 yardot kapok, elviszem őket Las Vegasba” – mondta Morton, aki 967 yardos rohanással fejezte be az alapszakaszt. “Nem értük el, de még mindig elviszem őket. Még a vevőket és a hátvédeket is elvihetem.”

Soward hét passzt fogott 124 yardra.

A félidőben elért gól nélküli döntetlen az első volt a trójaiak számára az 1981-es USC-Notre Dame játék óta, és az első az íreknél az öt évvel ezelőtti Purdue elleni mérkőzés óta.

Öt forgalom volt a nyitó 30-ban perc – három az íreknél.

A junior Chappell kezdte a játékot, de nem játszott, miután másodszor is hárították a harmadik passzán a második negyed elején.

A legközelebb a Notre Dame-hoz került a pontszerzéshez, a második periódus elején, miután Kory Minor elfogta Palmer beadását, és 7 yardot adott vissza az USC 14-nek. Battle 14 yardot szerzett egy második és 12-es játékkal, mielőtt elgondolkodott volna, Ken Haslip felépült az USC-nek.

A Notre Dame az előző szezon 40 edzéséből 37-ben gólt szerzett az ellenfél 20 yardos vonalán belül, és az első 10 meccsén nem volt forgalma a vörös zónában. / p>

A játék A tömeg előtt 90 069-et játszottak a Los Angeles-i Colosseumban. Esett a nap nagy része, de a kezdési idő előtt elengedte.Notre Dame vezeti a 39-26-5 sorozatot, de az USC 1967 óta 15-14-3.