Atlanta Falcons (Magyar)

A Falcons 7–9-es mérleggel zárta a 2001-es szezont, és kimaradt a rájátszásból. Jessie Tuggle 14 atlantai szezont követően vonult nyugdíjba. 2001. december 6-án Arthur M. Blank előzetes megállapodást kötött a Falcons “Taylor Smith-szel a csapat megvásárlásáról. A Super Bowl XXXVI előtti különleges találkozón New Orleansban, 2002. február 2-án az NFL tulajdonosai egyhangúlag megszavazták a vásárlás.

A 2002-es szezonban a Falcons 9–6–1-es alapszakasz-rekorddal tért vissza a rájátszásba, ezzel megkötötték a Pittsburgh Steelers csapatát. Ez volt Vick első éve kezdőként, és a csapat , az újonnan megszerzett visszavágóval, Warrick Dunn-nal, a Green Bay Packers számára az első hazai rájátszásbeli vereséget okozta. A következő héten a Donovan McNabb által vezetett Philadelphia Eagles elleni 20–6-os vereség azonban lezárta a Sólymok szezont.

2003. március 19-én a Sólymok bemutatták új logójukat. A 2003-as előszezonban Vick eltörte a lábát, és kihagyta a szezon első 12 meccsét. 7 egyenes meccs elvesztése után döntöttek Dan Reeves vezetőedző szabadon bocsátásáról. Wade Phillips ideiglenes edzőként tevékenykedett az utolsó 3 meccsen. Bár a Sólymok az utolsóból 3-at megnyertek 4 meccs Vick visszatérése után abban az évben 5–11-es rekordot ért el. 2004-ben új vezetőedzőt, Jim L. Morát vettek fel, és Vick visszatért a teljes szezonra. A Falcons 11–5-re ment, megnyerte a harmadosztályú címét és első körös búcsút vett a rájátszásba.A divíziós rájátszásban a Sólymok a Georgia Dome-ban 47–17-re legyőzték a St. Louis Rams-et, továbbjutva az NFC bajnokságra, amelyet elvesztettek az Eagles, 27–10.

A Sólymok ismét elmaradtak a 2005-ös back-to-back győztes szezontól, 8–10 8. 2006-ban Michael Vick lett a liga történelmének első hátvédje, aki több mint 1000 yardot rohant egy szezonban, 1039-el. A 7–9. Szezon befejezése után azonban Jim Mora edzőt elbocsátották, és Bobby Petrino, a Louisville-i Egyetem futballedzője váltotta. A 2007-es szezon megkezdése előtt Vicket az NFL határozatlan időre felfüggesztette, miután bűnösnek vallotta magát kutyaharcok Virginia államban. 2007. december 10-én Vick 23 hónapos börtönbüntetést kapott, és hivatalosan kivették az atlantai névsorból.

2007

Fő cikk: 2007 Az Atlanta Falcons szezon

A 2007-es szezonban a Falcons kénytelen volt kezdeni Joey Harringtont a hátvédben. Bobby Petrino december 11-én, az első NFL-idényben 13 mérkőzésen kezdte vezetőedzői posztját, anélkül, hogy erről értesítette volna Az Arkansasi Egyetem, az elárasztott játékosoknak csak egy jegyzetet hagyva az öltözőben: Emmitt Thomas másodedzőt nevezték ki ideiglenes edzőnek a szezon utolsó három mérkőzésére, december 12-én. A Sólymok csúfos 4–12-es mérleggel zárták az évet. / p>

2008–2014: A Mike Smith korszak

Ut A zűrzavaros és kiábrándító 2007-es szezonban a Sólymok számos lépést tettek, új vezérigazgatót és vezetőedzőt vettek fel, új kezdő hátvédet fogalmaztak meg, és kezdő visszahúzót írtak alá.

2008. január 13-án , a Falcons kinevezte a főiskolai futball korábbi Patriots igazgatóját, aki felderítette Thomas Dimitroff vezérigazgatót. Január 23-án a Jacksonville Jaguars védekező edzőjét és a Super Bowl 2000-es bajnokának, Baltimore Ravensnek volt linebackers edzőjét Mike Smith-t nevezték ki a Falcons “új vezetőedzőjének. A Chargers segédje, RB Michael Turner beleegyezett egy 6 éves, 30 millió dolláros üzletbe. Március 2. Április 26-án Matt Ryan-t (a Boston College hátvédjét) a Falcons a 2008-as NFL-draftban összesítésben harmadiknak választotta.

2008

Fő cikk: 2008-as Atlanta Falcons-szezon

A Falcons 11–5-ös mérleggel és a rájátszás 5. helyezésével zárta a 2008. évi alapszakaszt. 2008. december 21-én az Atlanta 24–17-re legyőzte a Minnesota Vikings csapatát, hogy megszerezzen egy vadkártyát. 2004 óta először keresi fel a rájátszást. A Sólymok a 2008-as NFL rájátszásának vadkártyás fordulójában veszítenek az NFC bajnokának, végül az Arizona Cardinals csapatának, 30–24-re.

Matt Ryan újonc szezonjában mind a 16 mérkőzést kezdte, és az év társult sajtó offenzív újoncának választották. Mike Smith lett az Év NFL 2008-as edzője.

2009

Fő cikk: 2009-es Atlanta Falcons szezon

Bár 2009-ben nem sikerült bekerülniük a rájátszásba csapat az utolsó három alapszakasz-meccs megnyerésére összegyűlt, hogy a franchise történetében először rögzítsen back-to-back győztes szezont. A Falcons a szezon utolsó meccsén 20–10-re legyőzte a Tampa Bay Buccaneers csapatát, így 9–7-re javította rekordját.

2010

Fő cikk: 2010. évi Atlanta Falcons szezon

2010-ben az alapszakasz 13–3-as rekordjával a Falcons megszerezte a harmadik egyenes győzelmi szezont , negyedik összesített bajnoki címük és az NFC rájátszásának első helyezettje; a Sólymokat azonban felülkerekedett a Super Bowl XLV bajnoka, a Green Bay Packers az NFC Divízió 48–21-es rájátszásában. A Falcons 414 pontot szerzett – ez az ötödik legtöbb a franchise történetében. A csapat az NFL legjobb és a legjobb franchise legjobb kilenc játékost küldte a 2011-es Pro Bowl-ba.

2011

Fő cikk: 2011-es Atlanta Falcons szezon

The Falcons Meglepetést váltott a Cleveland Browns-szal a 2011-es NFL-draftban, így az alabamai széles vevő, Julio Jones lett a hatodik. Cserébe a Falcons 2011-ben feladta első, második és negyedik fordulójának, valamint 2012-ben az első és a negyedik draft-válogatását. Jones, Tony Gonzalez és Roddy White csapattársaival együtt azóta Atlanta-nak hívják “Nagy három” (a befogadó udvarok teljes száma alapján). 2011. augusztus 30-án a Sports Illustrated vezető írója, Peter King, aki helyesen jósolta meg a 2011-es Super Bowlt, megjósolta a 2011-es szezont, és a Sólymokat győzte le a San Diego Chargers a 2012-es Super Bowl-ban. A Falcons 10–6-ra fejezte be a szezont, és megszerezte az ötödik helyezést a Tampa Bay 17. héten elért veresége után, amelyben a Falcons csak 23 perc elteltével vezetett 42–0-s vezetéssel.

A Falcons ezután a New York Giants játékát folytatta egy 2011-es NFC Wild Card Game játékban, a MetLife stadionban, East Rutherfordban, New Jersey-ben. Az első félidő védekező küzdelem volt, az első pontok pedig a Falcons biztonsága, így Atlanta 2–0-s vezetést szerzett A negyedik negyedévben Eli Manning Hakeem Nicks-hez csatlakozott egy rövid touchdown-passzhoz, így 7–2 Giants állt be a 2. félidőbe. Aztán a Giants átvette az irányítást, amikor Manning még két TD-passzt dobott Mario Manninghamnek és Nicksnek, és a védelem befejezte a Sólymok bezárását, így a New York Giants nyerte a 24–2-es győzelmet, a Falcons pedig a harmadik egyenes rájátszásbeli vereséget Matt Ryan és Mike Smith. Az idény után Brian VanGorder védelmi koordinátor elfogadott egy edzői állást az Auburn University-n, és a támadó koordinátor, Mike Mularkey vette át a vezetőedzői munkát Jacksonville-ben.

2012

Fő cikk: 2012 Atlanta Falcons szezon

Az Atlanta kirobbant a kapuból, a legjobb 8–0-as franchise lett, és az NFL utolsó veretlen csapata maradt abban az évben. A veretlenségi idény megszerzésére vonatkozó reményeik 27–31-es vereséggel zárultak a divízió riválisa, a Saints ellen. Julio Jones figyelemre méltó második évet zárt, 10 touchdownt és 1198 yardot elkapva. A Falcons 13–3-as szezont ért el, és megszerezte az első helyet az NFC rájátszásában.

A Falcons első rájátszási mérkőzésén a Seattle Seahawks csapatával játszott. Bár 28–27-re estek, és csak 31 másodperc volt hátra az óráról, Matt Ryan elvitte a csapatot az első rájátszási győzelmükhöz, 30–28-ig. Ez volt az egyetlen rájátszási győzelem a Mike Smith korszakban.

Ezután az Atlanta Falcons továbbjutott a San Francisco 49ers ellen. A Falcons korán megragadta a játék irányítását Matt Bryant mezőnygóljával, Matt Ryan touchdownjainak hármasával, amelyeket Julio Jones és Tony Gonzalez elkapott, kiemelkedő védekező játékkal párosítva. A félidő végére 24–14 volt az állás. A játék árapálya a második félidőben kezdett elmozdulni, amikor a 49ers pár Frank Gore touchdown futással visszalendült. Atlanta támadása megpróbált válaszolni, de végül a 49er védelme leállította. Néhány sorozattal később, a 4. negyed végén, kevés idővel, Atlanta a 4. és 4. helyzetbe került a 10-yardos vonalnál. The Falcons mindössze 10 yardra volt szüksége a győzelem megszerzéséhez, és 14 éven belüli első Super Bowl-helyükhöz való továbbjutáshoz. Matt Ryan lőtt egy passzt Roddy White-nak, amelyet végül a belső védő, NaVorro Bowman bontott fel, 28–24-es vereséget eredményezve.

2013

Fő cikk: 2013-as atlantai Falcons szezon

Az előző szezon sikerét követően a Falcons várhatóan a Super Bowl versenyzője volt. A sérülések azonban hátráltatták a csapatot ” s teljesítményével a csapat a 4–12. szezont befejezte. Ezzel véget ért az egymást követő győztes szezonok sorozata, és Mike Smith első veszteséges idényét vezetőedzőként töltötte be. Az NFL-ben játszott utolsó szezonjában Tony Gonzalezt a Team Rice képviseletében kezdőként a 2014-es Pro Bowlba választották. A 2012-es szezon lezárását követően a játékosok igazgatója, Les Snead távozott a csapatból, hogy csatlakozzon a St. Louis Ramshez, Dave Caldwell, Thomas Dimitroff vezérigazgató asszisztense pedig elhagyta a csapatot, és csatlakozott a Jacksonville Jaguars-hoz. Scott Piolit, a New England Patriots korábbi GM-jét a Falcons “új asszisztens GM-jeként hirdették meg. Mike Smith egyéves hosszabbítást kapott vezetőedzői szerződésével.A Falcons az összesített 6. helyet szerezte meg a NFL 2014-es draftjában, amellyel kiválasztotta Jake Matthewst, aki támadócsataként játszott a Texas A & M.

2014

Fő cikk: 2014-es atlantai Falcons-szezon

Annak ellenére, hogy újabb durva szezonja volt, a Falcons-nak az alapszakasz végén még lehetősége volt kvalifikálni a rájátszásba. A Falcons az alapszakasz döntőjében a Carolina Panthers csapatát fogadta, a győztesek pedig az NFC Déli osztályát rangsorolták. Sajnos a Falcons 34–3-as lefújáskor veszített, amikor Matt Ryan két interceptiont dobott, amelyeket visszadobásért adtak vissza, és hatszor elbocsátották. A Sólymok 6–10-es szezont fejeztek be, ezzel a csapat a második egymást követő vesztes szezont jelölte meg. A következő napon Mike Smith-t hét idény után menesztették vezetőedzőként. A Falcons hamarosan felveszi a Seattle Seahawks védelmi koordinátorát, Dan Quinnt a csapat 16. vezetőedzőjévé. A Falcons az összesített 8. helyet szerezte meg a NFL 2015-ös draftjában, amellyel Vic Beasley-t választotta, aki a Clemson Egyetem védekező vége.

2015–2020: A Dan Quinn-korszak

2015

Fő cikk: 2015-ös Atlanta Falcons szezon

2015 februárjában a csapatot Az NFL mesterséges tömegzaj állítólagos használata miatt a Georgia Dome-ban. A Falcons elvesztette a 2016-os NFL Draft válogatást a liga vizsgálata eredményeként.

Dan Quinn első idényében 5–0-s kezdet kezdődött , a csapat legjobb rajtja négy év alatt. Ezután a szezon hátralévő részében azzal küzdenek, hogy legutóbbi 11 meccsükből 8-at elveszítettek, így 8–8-as eredményt értek el. Megadták azonban a Panthers egyetlen alapszakaszbeli veszteségüket. A Falcons az első körös választását a 2016-os NFL-tervezetben használta Keanu Neal biztonságáról a Floridai Egyetemen.

2016

Fő cikk: 2016-os Atlanta Falcons szezon

A Sólymok “25. és utolsó szezonjában, a Georgia Dome-ban az Atlanta az első héten elvesztette mérkőzését a Buccaneers ellen 24–31-re. A Falcons ezután megnyeri a következő négyet, köztük egyet a Panthers felett, amikor a franchise új rekordokat döntött: Matt Ryan 503 yardot dobott, Julio Jones pedig 12 passzot fogott 300 yardra. A 15. héten 41–13-ra legyőzve a San Francisco 49ers csapatát a Falcons 9–5-re javult, és 2012 óta megszerezte első győztes szezonját. Egy héttel később a Falcons legyőzte az észak-karolinai Charlotte-ban a Panthers csapatát, és megszerezte 2012 óta az első NFC South divíziós bajnokságot. A Georgia Dome-ban rendezett utolsó rendes játékidőben a Falcons legyőzte a New Orleans Saints csapatát, és 11–5-ös mérleget és első kört szerzett. szia.

A rájátszás divíziójában az Atlanta 36–20-ra legyőzte a Seahawks csapatát. a Georgia Dome-ban, és az utolsó meccsüket a Green Bay Packers elleni kupán rendezték meg az NFC bajnokságban 2017. január 22-én. A Falcons 44–21-re legyőzte a Packers csapatát, hogy továbbjuthasson a Super Bowl LI-be, mint NFC bajnok. Az Atlanta a harmadik negyed végén késő 28–3 volt, és a New England Patriots 31 megválaszolatlan pontot szerzett, az utolsó 6 pedig a Super Bowl első hosszabbításában. A Patriots “25 pontos visszatérése volt a legnagyobb a Super Bowl történetében.

2016-ban a Falcons az alapszakaszban 540 pontot szerzett, ami az NFL történetében a hetedik legtöbb, a Turf Greatest Show-val holtversenyben (a 2000-es St. Louis Rams). A Falcons védelme azonban 406 pontot adott, ami a bajnokság 27. helye.

2017

Fő cikk: 2017. évi Atlanta Falcons szezon

A Falcons ebben a szezonban új otthonába, a Mercedes-Benz Stadionba költözött. Az első meccsük, amelyet az új stadionban játszottak, az előszezoni vereséget jelentette az Arizona Cardinals ellen. Az új alapszakasz első mérkőzése visszavágó volt. az NFC bajnokság 2016–17-es bajnokságán, az Atlanta 34–23-ra legyőzte a Green Bay-t.A szezon első veresége a 4. héten a Buffalo Bills elleni hazai vereség volt 23–17. A csapat 10–6-os mérleggel tért vissza a rájátszásba. (igaz, az NFC South harmadik helyével). A Falcons 26–13-ra legyőzte a Los Angeles Rams-t a Wild Card fordulóban, de 2017-es szezonjuk egy héten véget ért A divíziós rájátszás fordulójában a Super Bowl bajnok, a későbbiekben Philadelphia Eagles 15–10.

2020

Az első új egyenruhás mérkőzésükön a Falcons kikapott a Seattle-től Seahawks otthon 38–25. Ezután a Sólymok visszatérést szenvedtek mind a Cowboytól az úton (39–40), majd vissza Atlantában a Medvék ellen (26–30). Október 11-én, miután a csapat otthon 23-16-os vereséget szenvedett a Carolina Panthers ellen, a Falcons bejelentette, hogy 5 szezon után menesztették Dan Quinn vezetőedzőt és Thomas Dimitroff vezérigazgatót